Що таке стандарти приймання ливарних форм
Визначення
Стандарти приймання прес-форм для лиття під тиском — це задокументований набір критеріїв, які покупець використовує для перевірки того, що новозбудована форма відповідає специфікаціям контракту, перш ніж вона буде введена у виробництво. Це не випадкова візуальна перевірка -, це структурована перевірка за 8–12 вимірними параметрами, кожен з яких прив’язаний до чіткого тесту-або-не пройдено.
Належна програма приймання включає фізичну перевірку прес-форми, перевірку зразків деталей, функціональні пробні прогони, перевірку продуктивності та повну перевірку документації. Без усіх п’яти елементів ви, по суті, довіряєте, що ваш постачальник виконав те, що він обіцяв -, і ймовірність розчарування 1-із 5 не є великою ймовірністю для покупки шестизначного капіталу.
Чому стандарти прийняття важливі
Важко сперечатися з математикою, що стоїть за формальним прийняттям. Одна модифікація цвілі, виявлена під час приймання, зазвичай коштує від 2000 до 8000 доларів США. Така сама модифікація, необхідна після початку виробництва -, коли накопичується брухт, поставки затримуються, а клієнти незадоволені - зазвичай коштує від 15 000 до 100 000 доларів США або більше, відповідно до галузевих опитувань журналу Plastics Technology Magazine.
Окрім вартості, чіткий письмовий протокол приймання захищає відносини покупця-постачальника. Коли щось йде не так, у вас є об’єктивний запис того, що було перевірено, що пройшло, а що не вдалося. Без цієї документації суперечки перетворюються на аргументи, як він-сказав-вона-сказав, що ніхто не виграє.
Хто встановлює стандарти
Немає єдиного глобального стандарту для прийняття цвілі, але кілька еталонних рамок формують поточну практику. ISO 9001 забезпечує основу управління якістю. Асоціація промисловості пластмас (раніше SPI) публікує рекомендації щодо приймання форм, які широко згадуються в контрактах з постачальниками. Спеціальні-вимоги виробників автомобільної, медичної та побутової електроніки часто додають додаткові рівні.
Поважний виробник прес-форм підтримує документацію у відповідності з усіма цими рамками та надає звіти про приймання як стандартну продукцію, а не як додаткову-плату.
8 категорій критеріїв прийнятності цвілі
Це структура, яку ми використовуємо в кожному проекті. Кожна категорія потребує чітких критеріїв-або-непроходження, записаних у замовлення на купівлю перед початком інструментарію.
1. Візуальний огляд - зовнішнього стану
Перед тим, як прес-форма потрапить на прес, пройдіться навколо неї з контрольним списком:
Основні плити прес-форми перевірені на наявність пошкоджень під час транспортування
Вирівнювання лінії розділення перевірено в межах 0,02 мм на 100 мм довжини
Усі порти лінії охолодження чітко позначені та індивідуально перевірені на герметичність-
Механізм виштовхування рухається вільно, без зв'язування
Підйомні рим-болти та затискні прорізи відповідають специфікаціям преса
Хороший візуальний огляд займає від 30 до 60 хвилин і виявляє приблизно від 5 до 8 відсотків усіх помилок приймання, перш ніж витратити час на друк.
2. Перевірка розмірів - Критичні особливості
Саме тут заробляють координатно-вимірювальні машини (CMM). Кожна критична -для-якості (CTQ) функція, визначена на кресленні деталі, вимірюється за специфікацією.
Для точностіПрес-форма для лиття двигуна, це означає перевірку профілю зуба шестерні, діаметра кроку, кута нахилу спіралі та товщини зуба -, як правило, відповідно до галузевих-стандартних вимог щодо 100-відсоткової перевірки функціональних поверхонь шестерні. Для форми для лиття під тиском оболонки миші перевірка розмірів зосереджується на сполучених поверхнях складання, місцях вирізів кнопок, розташуванні USB-порту та-вирівнювання з внутрішніми компонентами.
3. Перевірка матеріалів і обладнання
Сертифікати сталі важливіші, ніж усвідомлюють більшість покупців. Форма зі сталі H13, але фактично виготовлена з дешевшого P20, матиме значно коротший термін служби - іноді 50 відсотків або менше від очікуваного обсягу виробництва.
Елементи перевірки включають:
Сертифікати металургійного заводу для порожнинних і стрижневих вставок
Випробування твердості на порожнинних поверхнях (типове: HRC 28-32 для загальних областей, HRC 50-58 для вставок із високим ступенем зносу)
Сертифікати на бронзу та матеріали підшипників для компонентів повзунка
Звіти-третіх сторін про перевірку матеріалів для-програм великого обсягу
4. Перевірка якості поверхні
Оздоблення поверхні вимірюється відповідно до стандартів обробки поверхні SPI, в ідеалі за допомогою профілометра для обробки класу A. Ми детально розглянемо конкретні оцінки в наступному розділі.
5. Функціональний тест - Випробування T0 Mold
Перший раз форма фактично працює на пресі. T0 — це не виробництво хороших деталей -, а перевірка того, що всі механічні системи працюють належним чином: повзуни рухаються плавно, підйомники чітко втягуються, виштовхування збалансоване, охолоджуюча вода протікає через кожен канал без витоку.
6. Перевірка зразка частини - Перевірка якості
Після перевірки механічних функцій під час випробування Т1 виготовляються перші зразки деталей для повної перевірки. Це включає статистичну вибірку відповідно до ISO 2859-1, повні звіти про першу перевірку товару (FAI) і класифікацію косметичних дефектів відповідно до стандартів OEM.
7. Перевірка тривалості циклу та продуктивності
Час циклу у вашій пропозиції має відповідати тому, що фактично забезпечує форма. Практика промисловості допускає приблизно 5-відсоткове відхилення від вказаного часу циклу. Усе більше є підставою для перегляду - та має велике значення для розрахунку загальної вартості під час замовлення в будь-якого оптового постачальника прес-форм.
8. Пакет документації
Те, що ви отримуєте в письмовій формі, має таке ж значення, як і сама форма:
Повні сертифікати на матеріали
Протоколи випробувань на твердість
Польська документація з довідковими фото
Огляд документів DFM (проектування для виготовлення).
Звіти про моделювання (Moldflow або еквівалент)
Інструкція з обслуговування прес-форм із рекомендованими інтервалами обслуговування
Вичерпний список запасних частин із джерелами постачальників
Інструкції з експлуатації будь-яких спеціалізованих функцій
Добре-організований контрольний список перевірки прес-форм гарантує, що всім восьми категоріям приділятиметься належна увага, а не пропускатиметься через скорочення термінів проекту.
Стандарти допуску на розміри
Різні матеріали та типи виробів вимагають різко різних рівнів толерантності. Це одне з найпоширеніших питань, де покупці та постачальники не погоджуються, тому спершу правильно визначити специфікації має величезне значення.
|
матеріал |
Швидкість усадки |
Типова толерантність |
Жорстка толерантність |
Приклад застосування |
|
ABS |
0.4-0.7% |
±0,10 мм |
±0,05 мм |
Форма для лиття під тиском оболонки миші |
|
POM (ацеталь) |
1.8-2.5% |
±0,05 мм |
±0,02 мм |
Прес-форма для лиття двигуна |
|
ПК (полікарбонат) |
0.5-0.7% |
±0,08 мм |
±0,04 мм |
Оптичні корпуси |
|
PS (полістирол) |
0.4-0.6% |
±0,10 мм |
±0,05 мм |
Стакани ПС, упаковка |
|
ПП (поліпропілен) |
1.5-2.0% |
±0,15 мм |
±0,10 мм |
Кришки, контейнери |
|
PA66 (нейлон) |
1.5-2.5% |
±0,10 мм |
±0,05 мм |
Промислові редуктори |
Стандарт ISO 20457 Tolerance Framework
ISO 20457 містить міжнародний стандарт для допусків на розміри пластикових деталей, класифікуючи деталі за категоріями TG1 (точність) до TG9 (груба). Більшість прецизійних проектів прес-форм для двигунів шестерень спрямовані на TG3-TG4. Корпуси споживчої електроніки, як-от продукти для лиття під тиском корпусу миші, зазвичай працюють від TG4 до TG5. Знаючи, який клас потрібен для вашого проекту, ви керуєте всім, від вибору прес-форми до специфікації обладнання для перевірки.
Чому шестерні потрібні жорсткіші допуски
Ефективність пластикової передачі залежить від точності профілю зуба, діаметра кроку та кута спіралі. Типова маленька пластикова шестерня з модулем 0,5 має товщину зуба близько 0,78 мм -, а похибка 0,05 мм становить 6 відсотків цього критичного розміру. Результат-закінчення-допускових передач: підвищений шум, передчасне зношування та порушення зачеплення.
Ось чому серйозна точністьПрес-форма для лиття двигунавиробники використовують вимірювання ШМ у поєднанні з випробуванням зубчастих роликів як подвійний-підхід перевірки. Будь-який інструмент окремо пропускає різні режими відмови. Обидва разом вловлюють майже все.
Чому оболонки миші мають різні критичні розміри
Зовнішні розміри корпусу миші можуть бути меншими - ±0,10 мм загалом підходить для дотику рукою. Але критично важливі для складання-функції, як-от розташування USB-порту, вирізи для кнопок, кріплення коліщатка прокручування та опори для сидіння на друкованій платі, потребують допуску ±0,05 мм, щоб компоненти справді підходили.
Помилка, яку ми часто бачимо: покупці вказують жорсткий допуск на всю частину, коли це потрібно лише для деталей складання. Інтелектуальний контроль якості прес-форм означає зонування допусків - жорстке, де це важливо, легке, де це не важливо, з відповідними економічними перевагами.
Вимоги до обробки поверхні за застосуванням
Оздоблення поверхні регулюється стандартами класифікації SPI (Товариства індустрії пластмас), починаючи від оптичної-якості A-1 до щільної текстури D-3.
|
Клас SPI |
Шорсткість поверхні Ra |
Спосіб обробки |
Типове застосування |
|
A-1 |
< 0.025 μm |
Поліроль алмазною пастою |
Оптичні лінзи, прозорі чашки PS |
|
A-2 |
0.025-0.10 μm |
Діамант 3 класу |
Глянцеві косметичні поверхні- |
|
A-3 |
0.10-0.20 μm |
Діамант 6 класу |
Стандартні глянцеві деталі |
|
B-1 |
0.05-0.20 μm |
Папір зернистістю 600 |
Форма для лиття під тиском оболонки миші (всередині) |
|
B-2 |
0.20-0.40 μm |
Папір зернистістю 400 |
Гладкі господарські поверхні |
|
C-1 |
0.40-0.80 μm |
600 каменів |
Легкі фактурні поверхні |
|
D-1 |
0.80-1.60 μm |
Скляна кулька сухого струменя |
Декоративні фактурні |
|
D-2/D-3 |
1.60-3.20 μm+ |
Сухий вибуховий оксид |
Важка текстурована ручка |
Косметичні поверхні - Корпус миші
Оголені верхні поверхні споживчого-класуФорма для лиття під тиском оболонки мишіяк правило, використовують SPI B-1 або SPI A-3, залежно від того, яка конструкція вимагає текстурованого чи глянцевого покриття. Внутрішні монтажні поверхні можуть працювати з SPI C-1, оскільки їх ніхто не бачить.
Різні зони на тій самій прес-формі з різною обробкою є цілком стандартною галузевою практикою. Це економить витрати на полірування, забезпечуючи саме ту візуальну якість, яку очікує кінцевий споживач.
Функціональні поверхні - Корпус двигуна
Поверхні зубів шестерень є особливим випадком, коли полірування може фактично зашкодити продуктивності. Добре відшліфовані бокові сторони зубів мають більше тертя під час зачеплення, ніж злегка текстуровані поверхні, оскільки мікроскопічні нерівності дозволяють утримувати мастило. Більшість проектів прес-форм для двигунів шестерень передбачають обробку SPI B-2 або навіть C-1 на зубцях шестерень - і це інженерний вибір, а не компроміс із економією коштів.
Як перевіряється обробка поверхні
Три методи перевірки охоплюють усі класи:
Вимірювання профілометра поверхні є обов’язковим для покриттів класу A-, де необхідно кількісно визначити шорсткість
Порівняльні пластини SPI (фізичні еталонні зразки) працюють для класів B і C
Візуальна перевірка на відповідність фотографічним стандартам охоплює текстуровані поверхні класу D-
Фотодокументація кожної поверхні в акті приймання захищає обидві сторони, якщо пізніше виникнуть суперечки щодо косметики.
Як правильно провести випробування форми
Три{0}}етапна випробувальна структура є галузевим стандартом поетапної перевірки. Пропуск будь-якого етапу є однією з найпоширеніших причин катастроф після-прийняття.
|
етап |
призначення |
Кількість зразка |
Ключові види діяльності |
Точка прийняття рішення |
|
T0 |
Механічна перевірка |
5-20 пострілів |
Переміщення форми, викид, перевірка потоку води |
Чи механічно міцна цвіль? |
|
T1 |
Перші серійні зразки |
50-200 пострілів |
Повний FAI, розмірна ШМ |
Чи відповідають специфікації? |
|
T2 |
Оптимізаційний запуск |
500-1000 пострілів |
Тривалість циклу, рівень браку, відповідність кольорів |
Виготовлення-готове? |
T0 - Механічна перевірка
T0 не стосується хороших деталей. Йдеться про підтвердження того, що кожен рухомий компонент робить те, що він повинен робити. Повзунки відкриваються та закриваються плавно, без закріплення. Підйомники забираються без пошкодження деталі. Виштовхування відбувається рівномірно через усі розташування штифтів. Охолоджуюча вода проходить по кожному каналу без витоків і обмежень.
Постачальник зазвичай заповнює T0 внутрішньо перед тим, як запросити свідка-покупця. Очікуйте від 5 до 20 пострілів - достатньо, щоб перевірити надійність циклу без спалювання непотрібного матеріалу.
T1 - Перша перевірка товару
Саме тут стає видно якість цвілі. Після стабілізації преса щонайменше на 50 пострілів постачальник виготовляє від 50 до 200 зразків деталей для перевірки. Тридцять-п’ятдесят із них отримують повне вимірювання розмірів ШМ у порівнянні з критично важливими--якістю характеристик креслення деталей.
Для aФорма для лиття під тиском оболонки миші, T1 включає повне тестування на відповідність - фактичне складання формованої оболонки зі справжньою друкованою платою, кнопками та зовнішніми компонентами, щоб перевірити, що все правильно поєднується. Для інжекційної форми для моторних зубчастих передач T1 включає випробування зубчастих роликів і вимірювання профілю зубів у спеціальній системі перевірки шестерень.
T2 - Прогон оптимізації виробництва
Крок, який часто{0}}пропускається, і на якому виникає більшість проблем. T2 виконує від 500 до 1000 знімків у майже-виробничих умовах, щоб перевірити стабільність. Тривалість циклу, кількість браку та дрейф процесу виявляються лише в цьому масштабі.
У T2 також виникають приховані проблеми - як-от зміни розмірів після того, як прес-форма досягла термічної рівноваги, або повільне-зношування основних поверхонь ковзання. Належнийпроцедура випробування цвіліне буде завершено, доки Т2 не підтвердить, що форма може підтримувати виробництво без деградації.
Статистичні методи перевірки зразків деталей, які мають значення
Як тільки у вас є зразки частин T1, скільки ви насправді повинні перевірити? Статистичні правила вибірки відповідно до ISO 2859-1 дають відповідь.
|
Рівень перевірки |
Розмір партії |
Розмір вибірки |
Прийняття AQL 1.0 |
AQL 2.5 Прийняття |
|
Рівень I (вільний) |
91-150 |
20 |
0 дефектів |
1 дефект |
|
II рівень (нормальний) |
281-500 |
50 |
1 дефект |
3 дефекти |
|
II рівень (нормальний) |
501-1200 |
80 |
2 дефекти |
5 дефектів |
|
III рівень (щільно) |
1201-3200 |
125 |
3 дефекти |
7 дефектів |
Чому AQL важливий для прийняття цвілі
ISO 2859-1 рівень II є галузевим стандартом для відбору зразків для приймання прес-форм. AQL 1.0 (1 відсоток прийнятного рівня браку) є типовим для косметичних деталей. AQL 2.5 є звичайним для комунальних компонентів, де незначні недоліки не впливають на роботу.
Випадкова вибірка також має значення. Якщо ваш постачальник надає вам 50 деталей, які він вибрав із серії з 200 деталей, результат перевірки не матиме статистичного значення. Завжди рандомізуйте вибір із усієї виробничої партії.
Класифікація дефектів
Три рівні покривають практично будь-який дефект:
Критичні дефекти викликають функціональний збій або проблеми з безпекою - негайне відхилення партії
Основні дефекти настільки впливають на придатність, оздоблення чи зовнішній вигляд, що кінцевий клієнт помічає, що - зараховується до AQL
Незначні дефекти – це недоліки, які не впливають на використання чи зовнішній вигляд -, зареєстровані, але зазвичай не призводять до відхилення
Вимоги до документації
Належний звіт про інспекцію містить індивідуальні записи про розміри для кожної відібраної частини, фотографічні докази для кожної відхиленої частини та таблиці статистичного контролю процесу для ключових розмірів у вибірці. Ці документи стають базовою базою для майбутніх перевірок виробничих партій.
Галузеві тенденції Як модернізується приймання прес-форм
Процес прийняття суттєво змінився за останні п'ять років. Кілька трендів, про які варто знати для будь-якого нового проекту.
3D сканування на заміну традиційному ШМ
Сучасні системи 3D-сканування з блакитним-світлом, як-от сканери GOM Atos і Hexagon, фіксують усю геометрію поверхні на 50–80 відсотків швидше, ніж точкове-за-точковим вимірюванням ШМ. Вони також створюють повні карти відхилення поверхні, а не дискретні точкові вимірювання, що значно полегшує ідентифікацію тонких помилок форми.
Галузеві дані показують, що приблизно 41 відсоток провідних-фабрик ливарних форм використовували 3D-сканування як стандартну практику в 2024 році, порівняно з менш ніж 15 відсотками п’ятьма роками раніше.
Цифрова подвійна перевірка
Для великих-програм постачальники все частіше підтримують цифрові подвійні моделі поставлених форм - 3D-зображення з високою-роздільністю, які оновлюються з кожним циклом обслуговування. Це дає змогу прогнозувати технічне обслуговування, відстежувати знос і швидко планувати заміну, коли компоненти закінчуються. Це стає стандартною практикою для преміальних проектів прес-форм для двигунів у ланцюгах постачання автомобілів.
Моніторинг-процесу в реальному часі в T2 Trial
Датчики тиску в порожнинах і контроль температури, вбудовані в форми, дозволяють-спостерігати за процесом формування під час випробувань T2. Інженери можуть відобразити фактичне вікно процесу - не лише перевірити, чи відповідають деталі специфікаціям, але точно зрозуміти, скільки варіацій процесу може витримати форма до появи дефектів.
ШІ-Виявлення дефектів
Системи машинного зору з класифікацією штучного інтелекту все частіше зустрічаються в дослідженнях T1/T2. Ці системи перевіряють кожну деталь на наявність косметичних дефектів із швидкістю, що у 5–10 разів перевищує швидкість перевірки людиною, з точністю 95 відсотків або вище. Особливо цінний для проектів лиття під тиском оболонки миші, де кожна зовнішня поверхня потребує візуальної перевірки.
Аудит сталого розвитку (новий тренд)
Європейські клієнти, зокрема, починають вимагати документацію щодо вуглецевого сліду прес-форми, перевірку матеріалів, які можна переробити, і дані про енергоефективність процесу формування. Очікуйте, що ця тенденція пошириться в усьому світі протягом наступних 3-5 років.
Регулятивні та галузеві стандарти, що застосовуються
Ландшафт стандартів, що підтримує прийняття форм, великий, але добре-організований:
ISO 9001:2015 керує основою управління якістю
ISO 2859-1 охоплює статистичну вибірку для перевірки за атрибутами
ISO 20457 визначає класифікацію допусків розмірів пластикових деталей
ISO 8062-3 визначає геометричні допуски, включаючи площинність, паралельність і положення
Асоціація промисловості пластмас (раніше SPI) публікує рекомендації щодо прийому форм, які використовуються в усьому світі
ASTM D955 стандартизує вимірювання усадки пластику
ASTM D790 регулює випробування на міцність при згині -, що має значення для перевірки міцності передач
IATF 16949 додає вимоги до автомобільної промисловості, обов’язкові для будь-яких деталей, що виготовляються з лиття під тиском моторних передач для транспортних засобів
Норми RoHS і REACH застосовуються до корпусів електроніки, включно з продуктами для лиття під тиском корпусу миші, які продаються на європейських ринках
DIN 16742 — це німецький стандарт, який широко згадується в європейських контрактах на інструменти
Стандарти обробки поверхні SPI класифікують усі класи поліролю від A-1 до D-3
Серйозна фабрика з виробництва форм для лиття під тиском підтримує документацію щодо відповідної підмножини цих стандартів. Перевірка сертифікатів постачальників під час процесу закупівлі - не після створення форми - позбавляє від величезних труднощів.
Сценарій реального виробництва
Ось сценарій, який ми часто бачимо в галузі. Бренд «розумного дому» постачає інструменти для продукту, який поєднує зовнішній корпус-у стилі миші з внутрішніми точними пластиковими шестернями в механізмі руху. Цінова пропозиція від вибраного закордонного постачальника на 35 відсотків нижча від порівнянних ставок - достатньо приваблива, щоб закупівлі пропускали перевірки кваліфікації постачальника.
Випробування T0 пройшло без проблем - механіка форми працює правильно. T1 відбувається в поспіху, лише 5 деталей перевіряються за допомогою швидкої візуальної перевірки. Все "виглядає добре".
Виробництво починається. Близько 50 000 одиниць виникають дві проблеми:
Виріз USB-порту на корпусі миші зміщений на 0,08 мм, через що 30 відсотків пристроїв не збираються з друкованою платою.
Внутрішній профіль зуба шестерні виходить за допустимі межі настільки, що перевірка шуму двигуна не відповідає межі прийнятності замовника
Ремонт форми займає 6 тижнів. Затримка замовлення обходиться в 50 000 доларів США за прискорену доставку. Лом накопичується до 30 000 доларів. Взаємовідносини покупців із брендом розумного будинку завдають шкоди репутації, яку важко оцінити кількісно, але вона коштує більше, ніж ціна в доларах.
Що б цьому завадило? Належний протокол приймання, який фіксує саме те, що зрештою з’явилося у виробництві:
Повна інспекція першого виробу T1 із 30-50 деталями, виміряними на ШМ
Важливі-для-якісних особливостей, включаючи положення USB-порту, яке явно вказується в протоколі перевірки
Тестування зубчастих роликів проводилося під час T1, а не чекало скарг на виробничий шум
Випробування T2 для 500+ знімків для підтвердження стабільності процесу перед виходом із системи
Поважний виробник прес-форм для лиття під тиском двигунів зазвичай стягує на 10–15 відсотків більше, ніж постачальники зі знижкою -, але включає повну приймальну документацію та технічну підтримку як стандарт, а не як надбавку. Математика майже завжди віддає перевагу добре-продуманому варіанту.
ПоперекФорма для лиття під тиском оболонки мишіяк заводські проекти, так і зубчасті інструменти, схема незмінна: інвестиції-попереднього приймання забезпечують надто високу віддачу протягом життєвого циклу виробництва.
F A Q
З: Які ключові речі слід перевірити, приймаючи нову форму для лиття під тиском?
Відповідь: 8 стандартних категорій: зовнішня візуальна перевірка, перевірка критичних характеристик на ШМ за розмірами, сертифікація матеріалів і твердості, обробка поверхні за класами SPI, механічне функціональне випробування T0, перевірка першої статті зразка T1, перевірка продуктивності за тривалістю циклу та перевірка повного пакету документації. Кожна категорія потребує чітких критеріїв-непроходження, задокументованих у оригінальному замовленні на придбання.
Q: Що означає T0, T1, T2 у випробуванні на форму?
A: T0 — це початкова механічна перевірка, як правило, від 5 до 20 знімків, спрямованих на підтвердження правильності роботи повзунів, підйомників, виштовхування та охолодження. T1 - це перша перевірка виробів, яка виготовляє від 50 до 200 деталей для повної перевірки розмірів і косметичної перевірки. T2 — це цикл оптимізації виробництва, від 500 до 1000 знімків для перевірки стабільності циклу та узгодженості процесу в умовах, близьких до-виробничих.
Питання: скільки часу займає повний процес приймання форми?
A: Для типової комерційної форми заплануйте від 5 до 10 робочих днів від доставки до остаточного підтвердження прийняття-. T0 займає 1 день, T1 зазвичай вимагає від 2 до 3 днів, включаючи час вимірювання ШМ, і T2 потребує ще 2 до 4 днів для перевірки стабільності. Складні прес-форми з кількома повзунками або вимогами до точності можуть подовжити терміни до 2-3 тижнів.
З: Яка різниця між візуальним і розмірним оглядом форми?
Відповідь: Візуальний огляд зосереджується на стані поверхні, вирівнюванні лінії розділення, якості полірування, правильності механічного складання та явних пошкодженнях. Перевірка розмірів використовує ШМ, вимірювальні прилади та спеціалізоване вимірювальне обладнання для перевірки того, що виготовлені деталі відповідають специфікаціям креслення в межах заявлених допусків. Обидва обов’язкові - візуальні фіксації форми-побічні проблеми, розмірні фіксації частини-побічні проблеми.
З: Чи можу я здійснити приймання прес-форми дистанційно, якщо постачальник знаходиться за кордоном?
A: Так, з правильним протоколом. Сучасне віддалене приймання використовує відеосвідоцтво випробувань T0/T1/T2 через-потік у реальному-часі, сторонні-звіти про перевірку ШМ із вимірюваннями з мітками часу, фотографічні докази з відкаліброваними еталонними шкалами та надіслані зразки деталей для-перевірки розмірів на стороні покупця. Багато світових брендів ефективно покладаються на цей гібридний підхід.
З: Яку документацію я повинен отримати разом із новою формою?
A: Повні сертифікати матеріалів, записи про випробування на твердість, фотодокументація про полірування, документи перевірки DFM, звіти про моделювання (Moldflow або еквівалент), інструкція з технічного обслуговування, список запасних частин із джерелами постачальників, звіти про випробування T0/T1/T2, документація FAI, записи перевірки AQL та таблиці SPC для виробництва-критичних розмірів. Будь-який авторитетний постачальник прецизійних прес-форм надає цей пакет як стандартну поставку.
З: Хто несе відповідальність, якщо форма виходить з ладу після прийняття?
A: Це залежить від режиму збою та умов вашого контракту. Компоненти, на які поширюється гарантія постачальника (як правило, втрата твердості сталі, передчасний знос гарантійних-компонентів, виробничі дефекти), залишаються відповідальними за постачальника. Проблеми з продуктивністю, що виникають через помилку оператора, зміну параметрів обробки, заміну матеріалів або загальний знос після закінчення гарантійного періоду, як правило, лягають на відповідальність покупця. Чітке формулювання гарантії в оригінальному замовленні на придбання запобігає більшості суперечок.
З: Де я можу знайти виробника прес-форм для ін’єкцій із належною документацією про приймання?
Відповідь: Шукайте постачальника, який надає письмові протоколи приймання як частину стандартної документації пропозицій, підтримує сертифікацію ISO 9001 із записами про якість, що підлягають перевірці, демонструє можливість інспектування ШМ та механізму за допомогою зразків звітів і пропонує повний доступ до тестування під час випробувань T0/T1/T2. Sunhingstones працює як вертикально інтегрований виробник прес-форм для лиття під тиском із повною приймальною документацією для прецизійних інструментів для лиття під тиском Motor Gear Injection Mold і косметичних проектів Mouse Shell Injection Mold, включаючи протоколи віддаленої приймання для міжнародних покупців.
Готові отримати форму, яку ви можете перевірити
Незалежно від того, чи передбачає ваш проект прецизійну прес-форму для ін’єкцій моторних передач для промислового застосування чи багато-форму для лиття під тиском миші для розгортання споживчої електроніки, прийняття безпосередньо під час доставки значно заощадить протягом життєвого циклу виробництва. Різниця між плавним запуском програми та дорогим відновленням часто зводиться до того, чи впровадив постачальник у свій процес дисципліну прийняття з першого дня.
Sunhingstones працює як вертикально інтегрований виробник форм для лиття під тиском, що спеціалізується на точних інструментах для промислових передач, корпусів споживчої електроніки та високо{0}}об’ємної тонкостінної-упаковки. Наш стандартний пакет постачання включає повні задокументовані випробування T0/T1/T2, повні звіти про перевірку ШМ, діаграми SPC для виробництва-критичних розмірів, фотографічну документацію про обробку поверхні та дистанційне тестування під наглядом для міжнародних покупців, які не можуть їхати для-особистого прийому.
Для нових проектів ми рекомендуємо розпочинати обговорення критеріїв прийнятності під час початкової перевірки DFM - задовго до того, як сталь буде розрізана. Цей час дозволяє нам адаптувати протокол перевірки до ваших конкретних вимог до якості та гарантує відсутність сюрпризів під час доставки. Для проектів, які вже виконуються з іншим постачальником, -підтримка прийняття третьою стороною також доступна як окрема послуга.





